VIA REGIA … KAMIEŃ ŚLĄSKI – OPOLE MALINA [z GKPC] – 14 km (docelowo Opole Grudzice)

Wrzesień minął, w głowach i w sercach jeszcze dudniły echa przebytego urlopu a już cieszyliśmy się z grupowego przejścia Drogą VIA REGIA. Mimo, że przeszliśmy ten odcinek w maju, to powód był podwójny. Grupa i coraz większa liczba Znajomych wędrowców to jedno, ale i okazja poświęcenia dwóch kapliczek jakubowych, które za jakiś czas zawisną na górnośląskim odcinku królewskiej Drogi.

Jakubowe kapliczki i Kamień Śląski – to piękne połączenie. I przesłanie tego wyjścia, dojść do Opola Grudzic do figury Matki Boskiej Fatimskiej. 100 rocznica Jej objawień to kolejna okazja aby tam iść i tam złożyć swoje prośby i troski. Dodać należy również, że na tą okazję i grupa Pielgrzymów z Dobrzenia Wielkiego się przygotowała i można by rzec „równocześnie” wyszła w tym samym kierunku co my. Nie pamiętamy jak liczna była śląska ekipa ale z pewnością przekroczyliśmy liczbę STO.

Zanim wyszliśmy z kościoła, każdy dostał opis Drogi i błogosławieństwo od miejscowego Proboszcza.

Czternastokilometrowy etap, który mieliśmy świeżo w pamięci, przebiegał przez Kosorowice i lasy, gdzie tak jak w maju, co kawałek mijaliśmy wielkie głazy z tabliczkami i muszelkami jakubowymi. Dotarliśmy do kościoła św. Jadwigi Śląskiej, gdzie tym razem czekali na nas Gospodarze z pyszną, gorącą zupą i słodkim poczęstunkiem. Trafiliśmy w przeddzień odpustu, więc zastaliśmy Ich w trakcie przygotowań do tego wydarzenia. Uśmiechy towarzyszyły Wszystkim – nam, bo zjedliśmy pyszne dania i Opolanom, którzy z radością nas częstowali.

Od samego wyjścia z Kamienia było wiadomym, że właśnie w Opolu Malinie rozstaniemy się ze szlakiem VIA REGIA i zupełnie inną drogą przemierzymy kolejnych 7 kilometrów do wspomnianego na początku kościoła MB Fatimskiej.

Spotkanie z opolskimi Pielgrzymami i wspólne nabożeństwo – takimi akcentami zakończył się przepiękny dzień jakubowo-fatimski.

Również i do tej wędrówki dołączone są piękne zdjęcia. Zdjęcia koleżanki Ewy [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Jeden komentarz

Dodaj komentarz