2021.07.24__WILDEK-NĘDZA__8km

Gdy ostatni raz byliśmy w Nadleśnictwie Wildek, przenieśliśmy wtedy z Rud, kapliczkę świętego Jakuba i umawialiśmy się z Gospodarzami, że widzimy się w wigilię jakubowych imienin, by wraz z pielgrzymami Górnośląskiego Klubu Przyjaciół Camino uroczyście i odświętnie wziąć udział w jej odsłonięciu. Życie – jak już nieraz się przekonaliśmy – pisze swoje scenariusze i reżyseruje je na swój sposób. Przejście klubowe się nie odbyło – jak przeczytaliśmy na stronie internetowej „z przyczyn obiektywno-subiektywnych”. Szkoda, bo nawet nie zostaliśmy o tym poinformowani telefonicznie lub w jakiś inny sposób, może byśmy coś pomogli lub zaradzili. Ale stało się i przecież z tego powodu świat się nie skończy…

Czekaliśmy jednak nadal na ten dzień z wielkim zaciekawieniem, wielką radością i z oglądaniem każdego dnia kalendarza, który – mimo wszystko – w bardzo powolnym tempie, przybliżał nas do dwudziestego czwartego dnia lipca. Ale doczekaliśmy się !

Dziś jest ten DZIEŃ !
Dziś jest to ŚWIĘTO !

Punktualnie o godzinie 10:00 – troje fundatorów – Gabriela, Grażyna i Tomasz, w towarzystwie nadleśniczego Witolda i księdza Sebastiana (proboszcza kościoła w Rudach) – stanęliśmy przy miejscu, które od kilku tygodni przygotowywał i rzeźbił (połowicznie w dużej tajemnicy) leśniczy Rajmund. Kapliczka świętego Jakuba została więc „oficjalnie odsłonięta” i od dzisiaj będzie ważnym i pięknym miejscem, gdzie każdy, bez względu na to, czy pielgrzymuje, czy spaceruje po lesie czy też jedzie na rowerze – będzie oddany w opiekę jakubową.

Tego nie można opisać słowami – to trzeba zobaczyć.
TU zapraszamy każdego. Zapraszamy, zachęcamy i kusimy… tymi kilkoma zdjęciami.

TAK POWSTAWAŁO TO DZIEŁO …
… A TAK WYGLĄDA W PEŁNEJ KRASIE

Po pysznym świątecznym śniadaniu, udaliśmy się szlakiem Śląsko-morawskiej Drogi świętego Jakuba do miejscowości Nędza, skąd pociągiem wróciliśmy do domu.

ps. pamiętacie o Aniołku z Brzeska któremu obiecaliśmy zmienić lokum? Otóż możemy z przyjemnością poinformować, że od dzisiaj, zamieszka ze wspaniałymi osobami – przyjaciółmi pielgrzymów – w Leśniczówce Wildek.
Wiemy, że Oni zaopiekują się Nim a w zamian Anioł będzie opiekował się Nimi.

***

Kilka słów dla osób zainteresowanych wyrobami ceramicznymi : „Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łysej Górze działa od 2017 roku. Na co dzień 20 pracowników z niepełnosprawnościami wraz z pięcioma osobami personelu prowadzi działalność wytwórczo-usługową w zakresie rękodzielnictwa, krawiectwa i ceramiki” – po resztę informacji i po Ich dzieła zapraszamy i całego serca polecamy : http://www.pzaz.powiatbrzeski.pl/

A Panią Dyrektor wraz ze wszystkimi pracownikami serdecznie w tym miejscu pozdrawiamy i dziękujemy.

BRZESKIE ANIOŁY

Dodaj komentarz