2019 ROK – PODSUMOWANIE

Trzynasty dzień kwietnia 2019 roku, to dla nas kolejna ważna data na szlaku jakubowym. Za kilka dni przypada 2 rocznica – naszego pierwszego wyjścia, wyjścia związanego z otwarciem Drogi jakubowej, śląsko-morawskiej. Nie marzyliśmy nawet o tym, że dostąpimy zaszczytu znakowania tej Drogi a jeszcze bardziej że będziemy opiekunami odcinka tego szlaku. Tak się stało i dziękujemy za to „szlakowemu” Przewodnikowi Górnośląskiego Klubu Przyjaciół Camino. I to wszystko w dniu naszej kolejnej, małżeńskiej rocznicy.

W ciągu dwóch urlopów, bardzo długim i krótszym poznaliśmy 394 kilometry nowych dróg szlaku VIA REGIA. Poznaliśmy ciekawych ludzi, zobaczyliśmy piękne zakątki naszego kraju oraz przełamaliśmy sporo swoich słabości. To co widzieliśmy i przeżyliśmy, staraliśmy się przekazać w naszych blogowych opowieściach.

Po raz kolejny przekonaliśmy się i chcemy przekonać choćby jedną, kolejną osobę, że nie trzeba mieć złotej karty kredytowej, że wystarczy kilka rzeczy wrzucić do plecaka, że czasami dobrze jest coś zaplanować i to zrealizować. Liczymy także, że w kolejnym roku będzie nam dane poznać kolejne ścieżki, pola, krzaki i łąki Drogi Królewskiej oraz traktu śląsko-morawskiego.

Jednak, chyba największym naszym osiągnięciem była możliwość udziału w Parlamencie Jakubowym. W styczniu zostaliśmy przyjęci w poczet członków Stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” i odważyliśmy się wziąć udział w tak ważnym dla caminowiczów – wydarzeniu. Wierzymy, że dołożyliśmy swoją, malutką cegiełkę do propagowania i ulepszania dróg, znakowanych charakterystycznymi muszelkami.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz